Türkiye’nin Yıldızları Kızılay İçin Söyledi

30/05/2016 Paylaş:   

Ünlü sanatçılar Türk Kızılayı yararına düzenlenen “Türkiye'nin Yıldızları Kızılay İçin Söylüyor” konserinde bir araya geldi. Cenk Eren, Serdar Ortaç, Soner Sarıkabadayı, İrem Derici ve Serkan Kaya sahne aldığı konserden elde edilen gelir ihtiyaç sahipleri yararına kullanılacak.
 
Türk Kızılayı İstanbul Şubesi’nin organize ettiği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen konser, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu konserde ünlü sanatçılar en güzel şarkılarını Kızılay için seslendirdi.
 
Konserde ayrıca, Nilüfer ve Sezen Aksu'nun sahne kostümleri de Türk Kızılayı yararına açık artırmayla satışa sunuldu. Nilüfer'in kıyafeti 100 bin liraya, Sezen Aksu'nun kıyafeti ise 150 bin liraya satıldı.
 
Sanatçılar “iyilik” için buluştu
 
Cenk Eren, Serdar Ortaç, Soner Sarıkabadayı, İrem Derici ve Serkan Kaya’nın sahne aldığı konserde sanatçılara aranjör İskender Paydaş ve orkestrası eşlik ederken, 14 dansçısıyla Adil Şan da “Diriliş” isimli gösterisini sahneledi.
 
Etkinlikte konuşan Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı ve aynı zamanda Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlhami Yıldırım, sanatla iyiliği birleştirmeye çalıştıklarını belirterek, “Türkiye'nin her yerinden gelen bağışlarımızla, sizlerin emirleriyle, bizlerin katkısıyla inşallah burada birkaç tane anaokulu yapacağımızın sözünü veriyoruz. İyi işler yapan sponsorlarımıza ve sizlere de burada olduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
Türk Kızılayı Genel Sekreteri Av. Ayşegül Genç de bütün çalışmalarının daha iyi bir gelecek için olduğunu aktararak, şunları söyledi: “İnşallah bundan sonraki tüm iyilik çalışmalarında Şube Başkanımız İlhami Yıldırım ile birlikte olacağız. Kendisini tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. İnşallah hep beraber daha güzel iyiliklerde buluşacağız. Ayrıca burada hiçbir maddi karşılık beklemeksizin, bizimle birlikte olan, bu organizasyonun esasını teşkil eden tüm sanatçılarımıza sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz.”
 
“Kızılay çağırdı ben geldim"
 
Konser öncesi basın mensuplarına açıklama yapan şarkıcı Serdar Ortaç, konserde yer aldığı için mutlu olduğunu dile getirerek, “İşe yarayacak, yerini bulacak yardım konserine her zaman varım. Kızılay çağırdı ben geldim. Yardım yerine gitsin, gerisi önemli değil. Kızılay gibi önemli kuruluşların yardım konserlerine varım” ifadelerini kullandı. Şarkıcı Cenk Eren de rahatsızlığı nedeniyle kendisine serum takıldığını ve konsere öyle geldiğini ifade ederek, gelirleri Türk Kızılayı'na bağışlanan bir organizasyonun parçası olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.