Kızılay ile Turkcell İyilik İçin Güçlerini Birleştirdi

31/05/2016 Paylaş:   

Kızılay ve Turkcell, paylaşma ayı Ramazan öncesi güçlerini iyilik için birleştirdi. Alanında öncü iki kurum arasında imzalanan işbirliği protokolüyle yılsonuna kadar ihtiyaç sahiplerine 5 milyon liralık yardım malzemesi ulaştırılacak.
 
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça “Yardım için Güç Birliği” sloganıyla düzenlenen organizasyonda ihtiyaç sahipleri için bir araya geldi.
 
“Turkcell’den Ramazan’da 30 bin aileye gıda desteği”
 
Türkiye'nin en güçlü iki markasının iyilik, yardım, toplumsal dayanıklılığı artırmak için bir araya geldiğini belirten Kızılay Genel Başkanı Kınık, “Kızılay ile Turkcell iyilik için güçlerini birleştiriyor, afetlerde daha fazla insana yardım etmek, afetlerin risklerini azaltmak, daha fazla, güvenli, ihtiyaç anında kan toplayabilmek ve dünyadaki mazlumlara, mağdurlara el uzatabilmek için bir araya geldi.” diye konuştu.
 
Turkcell'in e-öğrenme platformu Turkcell Akademi çerçevesinde kendilerini büyük bir imkan sunulacağını bildiren Kınık, 3 milyonu aşan Suriyeli misafirlere yönelik Turkcell'in sağlayacağı e-öğrenme platformu sayesinde Türkçe ve Arapça öğrenme ortamlarının sağlanacağını aktardı. Kınık, afet ve kan noktalarındaki iletişim, afet sürecindeki organizasyon noktasında da Turkcell'in açacağı yeni imkanların olacağını belirterek, Kızılay'ın yardım ve bağışlarla ayakta durduğunu, Turkcell'in bu anlamdaki taşıyıcılığının önemli olduğunu dile getirdi.
 
Ramazan ayında muhtaçların, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde terör mağdurlarının yanında olacaklarını ifade eden Kınık, "Turkcell 30 binin üzerindeki aileye vereceği Ramazan gıda desteği ile Kızılay'ın en önemli destekçilerinden olacak." dedi.
 
“En yakınımızdakilerin de en uzağımızdakilerin de halini anlamaya gayret ediyoruz”
 
Turkcell ile Kızılay arasında geçmişten bu yana süregelen iş birliğini ve bu alanda kapsamlı bir ortaklık olarak yeniden tanımlamak için bir araya gelindiğini söyleyen Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Akça, “Bu desteği, bağışlarımızla ve diğer destek çalışmalarımızla tamamladık. Bosna Hersek’ten Filistin’e, Somali’den Afganistan’a görüldüğü her yerde halka ümit veren, geçmişten miras aldığımız kardeşlik hislerimizi güçlendiren Kızılay ile böylesine yakın çalışma içinde olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bugün de hem yardımlarımızı hem de teknoloji ve iletişim desteğimizi daha geniş bir kapsama oturtuyoruz. Turkcell ve Kızılay arasındaki ilişkiyi, güç birliği olarak perçinliyoruz. Bugün imzalayacağımız iyi niyet protokolüyle Turkcell’in Kızılay’a bu yıl içinde vereceği desteğin 5 milyon liraya çıkarılması hedefimizi teyit etmiş oluyoruz. Ne mutlu bize ki, bu güç birliğini, kardeşlik, paylaşma, yardımlaşma ve bereket ayı Ramazanın hemen öncesinde duyurma fırsatı bulduk. Ramazan ayının ikliminde sadece iç dünyalarımızda bir arınma yaşamak değil, toplumsal hassasiyetler ve diğergamlık da önemli bir yer tutar. En yakınımızdakilerin de en uzağımızdakilerin de halini anlamaya gayret ediyoruz.” dedi.
 
Konuşmaların ardından Akça ile Kınık iyi niyet protokolünü imzaladı.