Haber Arşivi

5 / 0
01/06/2016

İlkokul Öğrencilerinin Kızılay Hassasiyeti

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Evreşe’de Orgeneral Nurettin Ersin İlkokulu 5. sınıf öğrencileri örnek bir kampanyaya imza attı. Derste tanıştıkları Türk Kızılayı’nın çalışmalarından etkilenen öğrenciler, kendilerini birer Kızılaycı olarak hissederek sosyal yardım kampanyası başlattı.
 
Sosyal kurum ve vakıflar konusunda Kızılay’ın çalışmalarını detaylı olarak öğrenme imkanı bulan ve bu çalışmalardan etkilenen öğrenciler kendilerini o günden sonra Kızılaycı olarak görmeye başladı. Kıyafetlerini ve kitaplarını kendi tasarladıkları Kızılay kolilerine dolduran öğrenciler, malzemelerin ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması koşuluyla kolileri okul yönetimine teslim etti. Öğrenciler bakliyat ve benzeri gıdaları da koliledi.
 
Kızılaycılık kültürüyle erken yaşta tanışan ve “Verel el” olmayı tercih eden öğrencilerimize, tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ