İlk Umut Anaokulu Adilcevaz'da Açıldı

01/06/2016 Paylaş:   

Bitlis’in Adilcevaz ilçesi TOKİ bölgesinde yapımı tamamlanan 3 derslikli “İlk Umut Anaokulu” törenle açıldı. LC Waikiki çalışanlarının bağışlarıyla yapılan anaokulu hayırseverlere de örnek olacak.
 
Anaokulunun açılış törenine, Türk Kızılayı Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, Adilcevaz Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Çullu, Bitlis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, İlçe Emniyet Müdürü Erdem Uçak, Başbakan Binali Yıldırım'ın kızı Büşra Yıldırım Köylübay ve gelini Seda Yıldırım ile kamu kurum amirleri, okul müdürleri ve LC Waikiki çalışanları katıldı.
 
“Herkese bir umut olacak”                                        
 
Anaokulunun tüm masrafları için LC Waikiki çalışanlarının bağış yaptığını belirten Türk Kızılayı Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Şube Başkanı Yıldırım, “Bir süre önce Türk Kızılayı İstanbul Şubesi olarak bir konser düzenledik. Bu konser sayesinde 4 tane daha anaokulu yapabilecek bağış topladık. İnşallah yapacağımız bu anaokullarımıza şehitlerimizin isimlerini vereceğiz. İnşallah buradaki 'İlk Umut Anaokulu' herkese bir umut olacak. Çocuklarımız ve yavrularımız bu okulda ilk eğitimlerini alıp yetişerek beklide ülkemizin çeşitli yerlerinde memleketimize hizmet edecekler. İnşallah okulumuz açık kaldığı sürece bu okulumuza desteklerimiz devam edecek. Bu okulun yapılmasında emeği geçen başta İlçe Kaymakamı Özer Özbek, Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ve herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
“Emeği geçen herkese teşekkürler”
 
İlçeye yeni bir anaokulu kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek ise, “Bu okulun yapılmasında emeği geçen LC Waikiki çalışanlarına, okulun açılması için son bir haftadır hummalı bir çalışma içerisinde olan Kızılay başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 
LC Waikiki CEO Yardımcısı ve Sosyal İlişkiler Sorumlusu Halil İbrahim Ayaşlı da “LC Wakiki ailesi olarak çalışanlarımızdan topladığımız yardımlarla buraya güzel bir anaokulu yapılmasına vesile olduk. Buraya yapılan okul yapımı gösterdi ki bundan böyle toplayacağımız yardımlarla yeni okullar yapabiliriz. Adilcevaz ilçemizde bulunan ilkokullarımızın böyle bir yuvası yoktu ve dolayısıyla okul öncesi eğitim alan çocuklarımız kendilerinden büyük çocuklarla aynı okulda eğitim almak zorunda kalmaktaydı. Buradaki bu eksikliği gidermiş olduk. Bu okulun yapımında katkısı olan çalışanlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.