Sri Lanka’daki Selzedelere Yardımlar Sürüyor

02/06/2016 Paylaş:   

Aşırı yağışlar nedeniyle sel sularına teslim olan Güney Asya ada ülkesi Sri Lanka’nın yardımına koşan Türk Kızılayı, ihtiyaç sahiplerine yardım malzemesi ulaştırmaya devam ediyor.
 
Sri Lanka’da, 200 kişinin hayatını kaybettiği, 500 bine yakın vatandaşın doğrudan etkilendiği sel sonrası ilk yardımı ulaştıran Türk Kızılayı, sel ve toprak kaymalarından en fazla etkilenen bölgelerde yardım çalışmalarını sürdürüyor. Sri Lanka Kızılhaçı yetkililerinden edinilen bilgiye göre en çok ihtiyacın olduğu Kegol ve Bulatkopiti şehirleri için bölgeden 500 ailelik giyim ve hijyen malzemeleri temin edildi.
 
500 Aileye Giyim ve Hijyen Seti
 
Bölgeden temin edilen 500 ailelik yardım malzemesinin bir kısmı ilk olarak selzedelerin geçici olarak kaldığı bir okulda bölgenin Kızılhaç şube başkanlarıyla birlikte ailelere dağıtıldı. Daha sonra ise bir tapınağa sığınan ihtiyaç sahiplerine tapınağın rahibi eşliğinde dağıtım faaliyeti gerçekleştirildi.
 
Bölgede ihtiyaç tespiti çalışmalarını sürdüren Kızılay ekibi, Sri Lanka Kızılhaçı yetkilileriyle koordineli olarak yardım ulaştırmaya devam edecek.