Doğa Koleji Öğrencilerinden Kızılay’a Anlamlı Katkı

03/06/2016 Paylaş:   

Her fırsatta Türk Kızılayı’na yardım etmeye gayret eden Doğa Koleji öğrencileri bu seferde farklı bir yardım çalışmasına imza attı. Ankara’daki Doğa Koleji okullarındaki öğrencilerinin bir araya geldiği Girişimcilik Festivali organizasyonunun geliri Kızılay’a bağışlandı.
 
Yıl boyunca gerçekleştirdiği çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken Doğa Koleji, Türk Kızılayı’nın çalışmalarına destek olmak için yeni bir etkinlik düzenledi. Ankara bölgesinde düzenlenen Girişimcilik Festivali’ne Konuk olarak Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Kadir Bulut, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, GÜÇSİAD Genel Başkanı Turgay Erence, ANGIAD Genel Başkanı Emre Altındağ, code.org Türkiye Temsilcisi Gözde Erbaz ve Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Ersin Levent Orallı katıldı. Festivali düzenleyen Doğa Koleji Okulları, festivalin biletlerinden elde edilen gelirin tamamını Kızılay’a bağışladı. Yapılan bu bağışla öğrenciler bir kez daha topluma örnek oldular.
 
“Girişimcilik bir virüs gibidir”
 
Doğa Koleji öğrencilerine iş yaşamındaki tecrübelerini aktaran Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Kadir Bulut, “İş hayatım hep bir şeyler üretmekle geçti. Şimdi de Kızılay için iyi şeyler üretmeye çalışıyorum. Buradaki kardeşlerimin de girişimin içerisinde olmasını temenni ediyorum. Girişimcilik bir virüs gibidir, bir kere bulaştı zaman bir daha kurtulamıyorsunuz. İnşallah bundan sonra da yeni girişimlerimle karşınızda olacağım. Yapılan bu anlamlı katkı içinde hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.