Coca Cola Türkiye'den 8 bin Ramazan Gıda Kolisi

06/06/2016 Paylaş:   

Afet dönemleri dışında da ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Türk Kızılayı’nın Ramazan ayı boyunca sürdüreceği sosyal yardımlarına Coca Cola’dan destek geldi. Coca Cola’nın Türkiye’deki 8 bin personeli adına bağışladığı Ramazan gıda kolilerini, Coca Cola çalışanları ihtiyaç sahipleri için kendileri hazırladı.
 
Van Depremi’nin ardından okul yaptırdık

Geçen yıl ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da Ramazan gıda kolisi bağışlarıyla binlerce ihtiyaç sahibinin sofrasına Ramazan bereketini taşımayı hedefliyen Türk Kızılayı’na ilk destek Coca Cola’dan geldi. Coca Cola Türkiye, 8 bin çalışanı adına 8 bin adet Ramazan gıda kolisini Ankara Şubesi’ne bağışladı. Bu anlamlı bağışın ardından çalışanlar şirketin İstanbul’da Altunizade ve Dudullu’daki merkezlerinde bir araya gelerek Türk Kızılayı Ankara Şubesi ile birlikte gıda kolilerini hazırladı. Bu anlamlı etkinliğe Coca Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölüm Başkanı Galya Frayman Molinas, Kurumsal İletişim Direktörü Sinan Cem Şahin ile Türk Kızılayı Denetim Kurulu Üyesi ve Ankara Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, Eğitim Müdürü Murat Sancar, İstanbul Müdürü Ebubekir Özkul ile Coca Cola çalışanları ve şube personeli katıldı.

Coca Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölüm Başkanı Galya Frayman Molinas, Kızılay ile yapılan işbirliğinin bir başlangıç olduğunu belirterek “Türk Kızılayı’nı burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Sadece Türkiye’de değil globalde de büyük başarılara imza atan Türk Kızılayı ile ilk işbirliğimiz Van depreminin ardından Erciş’te yaptırdığımız okul olmuştu. Bunun gibi birçok işbirliği yaptık ve yapacağız. Bu daha başlangıç, sizlerden çok şey öğreneceğiz. Buradaki Ramazan gıda kolilerini Kızılay’ın tespit ettiği ihtiyaç sahiplerine ve kendi dağıtım kanallarımız üzerinden yerine ulaştıracağız” dedi.

Türk Kızılayı Denetim Kurulu Üyesi ve Ankara Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu da “Kızılay’ı ve çalışmalarını anlatmaya zaman yetmez ama kısaca Kızılay sessiz çığlıkları duymak, görünmeyene duyulmana ulaşmak için ülke genelindeki 700 şubesi ve çalışanları ile gece gündüz hizmet verir. Buradaki tüm genç arkadaşlarımızı Kızılay gönüllüsü olarak aramızda görmekten mutluluk duyarız. Sizlerin desteğiyle bu Ramazan’da da 8 bin ailenin sofrası bereketlenecek” diyerek teşekkür etti.
Ahmet Hizanlıoğlu, tüm ihtiyaç sahiplerine adına Ankara Şubesi Ulucanlar Aşocağı’ndan yararlanan yaşlılar tarafından el emeği göz nuru olarak yapılan ‘yün çorapları’ Galya Frayman Molinas’a hediye etti.