Türk Kızılayı'ndan Özel Eğitim Öğrencilerine Geleneksel Karne Pikniği

06/06/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı Merter Şubesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Fenerbahçe Spor Kulübü Fatih Şubesi, Fatih ERAM Özel Eğitim Okulu öğrencilerinin karne sevincine ortak oldu. Geleneksel olarak 6'ncısı düzenlenen piknikte öğrenciler doyasıya eğlendi. 
 
Türk Kızılayı Merter Şubesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nin  Fatih ERAM Özel Eğitim Okulu'nda eğitim gören öğrenciler için düzenlediği geleneksel karne pikniğinde, bu yıl Fenerbahçe Spor Kulübü Fatih Şubesi de öğrencileri yalnız bırakmadı. Karne pikniğine Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Fenerbahçe Spor Kulübü Fatih Şube Başkanı Yahya Uğur, Türk Kızılayı Merter Şube Başkanı Erhan Tan, Fatih ERAM Özel Eğitim Okulu'nda okuyan 200 öğrenci, öğretmenler ve veliler katıldı.

Yoğun geçen bir yılı bırakan öğrenciler, piknikte müzik eşliğinde doyasıya eğlendi. Öğrencilere FB Spor Kulübü de atkı ve şapka hediye ederken, Merter Şubesi de çeşitli hediyeler verdi. Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, geleneksel pikniğe destek vererek üniversitenin kapılarını açan Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek'e, bu yılki etkinliğe destek veren FB Spor Kulübü'ne ve Fatih Şube Başkanlığına teşekkür etti. FB Fatih Şube Başkanı Yahya Uğur da "Biz FB Spor Kulübü olarak sadece sportai alanda değil ülkemizin gerçeği olan tüm sosyal alanlarda da sahadayız. Bugün sizleri bu kıymetli öğrenciler ve eğitmenleriyle buluşturan Türk Kızılayı'na teşekkür ederiz. Kızılayın tüm etkinliklerine FB Spor Kulübü olarak sporcularımızla, taraftarlarımızla aktif olarak destek vereceğiz " dedi.
Türk Kızılayı Merter Şube Başkanı Erhan Tan da "Bu yıl altıncısını düzenlediğimiz geleneksel karne pikniğinin yanı sıra Fatih ERAM Özel Eğitim Okulu'ndaki çocuklarımızla yıl içinde de birçok etkinlikte bir araya geliyoruz. Onları bir parça da olsa mutlu ettiğimiz için bizler de mutluyuz" diye konuştu.