Merter Şubesinden Her Gün 500 Kişiye İftar

07/06/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı Merter Şubesi ile Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), ortaklaşa düzenledikleri etkinlikle her gün 500 kişiye iftar veriyor. Ramazan boyunca YTÜ Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi yemekhanesinde verilecek iftar yemeğinden isteyen herkes faydalanabilecek.
 
Her yıl Ramazan ayında gerçekleştirilen ve artık geleneksel hale gelen iftar etkinliğine bu sene de devam ediliyor. Ramazanın birlik beraberlik ve paylaşma ayı olduğunu belirten YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, “Bu sene iftar etkinliğimizi kampüsümüzün içinde gerçekleştiriyoruz. İsteyen herkes gelip iftar soframıza dahil olabilecek. Hem öğrencilerimiz hem de çevre halkı iftar soframıza katılabilecek.” diye konuştu.
 
“Her zaman ihtiyacı olanın yanında olacağız”
 
Yıldız Teknik Üniversitesi ile birlikte verdikleri iftar yemeğinin artık geleneksel hale geldiğini söyleyen Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ise, “Kızılay olarak son dönemde farklı bakış açılarına sahip ve çok yönlü çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Üniversiteler ve akademik camia ile birlikte yaptığımız projeler ise bunlardan sadece bir tanesi oluşturuyor. Yardım projelerimizle ihtiyacı olanın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.