Gaziemir Şubesi’nden Gençlere Tiyatro Oyunu

08/06/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı Gaziemir Şubesi ile Gaziemir Belediyesi’nin organize ettiği tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü. Çetin Ceviz adlı oyunu Düş Sahnesi oyuncuları sahneye koydu.
 
Oyunu Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genel Sekreter Yardımcısı Tuncay Kopuz, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi, Hüseyin Can ve bölgedeki çok sayıda Şubenin yöneticisi de izledi. Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez ve Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol da Gaziemir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 400 öğrenciyi yalnız bırakmadı.
 
Tiyatro oyunu sonrası bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Turunç, “Çocuklarımızın iyi eğitim almış, zeki bir birey olması; onun, cazip görünen tehlikeli bağımlılıklara açık olduğu gençlik evresini, tamamen güven içinde atlatıp aşmasını garanti etmiyor. Dolayısıyla, çağımızın en tehditkâr salgını olan madde bağımlılığından çocuklarımızın korunması; onların eğitiminin, güvenliğinin, iyi ve doğru hayat koşullarına hazırlanmasının ön şartı olma niteliğini taşıyor” dedi.