Çıldır Şubesi’nden Şüheda Fidanlığı

08/06/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı Çıldır Şube Başkanlığı tarafından Çıldır Gölü kenarına “Şüheda Fidanlığı” oluşturuldu. İlk fidanlar toprakla buluştu.
   
Fidan dikimine Şube Başkanı Mahmut Ahmet Vural, Başkan Yardımcısı Mete Coşkun, Yönetim Kurulu Üyesi Suat Ballıkaya ve Gençlik Kolları Başkanı Volkan Erdem ve gönüllüler katıldı.
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Vural “Türk Kızılayı Çıldır Şube Başkanlığı olarak gerçekleştireceğimiz Şüheda Fidanlığı projesi ile Çıldır Gölü kenarını umutlarla yeşerteceğiz. Genel Merkezimizin de düzenlemiş olduğu “Bir Kan Bir Fidan” projesine de destek olmuş olacağız. Çıldır ilçemizde gerçekleşen her bir ünite kan bağışı için bir fidan dikimi yapacağız. 5 yıl içerisinde bin adet fidan dikmiş olacağız. Fidanlığımızın ismini vatanı korumak için canlarını feda eden şehitlerimizin hatırasına “Şüheda Fidanlığı” olarak belirledik. Bu projemizin hayat bulmasında şubemiz için yer tahsisi yapan Güvenocak Köyü muhtarı Cengiz Karagöze ve dikimi gerçekleşen fidanları temin eden Ardahan Orman İşletme Müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.