Beykoz Şubesi Suriyeli Misafirleri Unutmadı

10/06/2016 Paylaş:   

Yakın bir zaman önce Suriyelilere ve Türkmen ailelere 1 tır dolusu yardımda bulunan Türk Kızılayı Beykoz Şubesi, benzer bir yardım çalışması daha gerçekleştirildi. Suriyeli misafirlere beyaz eşya ve gıda yardımı yapıldı.
 
Teslim edilen yardım malzemelerinin tamamı Kızılay Beykoz Şubesi'nin bütçesiyle karşılandığını söyleyen Şube Başkanı Çiğdem Özkan, battaniye, ev eşyası, beyaz eşya, temizlik malzemesi ve çocuk bezi gibi ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirtti. Özkan, Ramazan öncesi ilk sofranın kurulmasına da katkı sağlayarak, kavurma dağıttıkları kaydetti.
 
Şube ayrıca Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe'nin de katılımıyla Suriyeli 40 çocuğun eğitim aldığı bir anaokulu ziyaret etti. Suriyeli çocukların eğitim aldığı anaokuluna 2 adet buzdolabı hediye edildi. Özkan, ziyaret sırasında anaokulu yetkilileriyle görüşerek, eksikler konusunda bilgi de aldı. Kira ödemesinde sıkıntı çektiklerini söyleyen yetkililerin bu talebinin ardından Başkan Özkan, anaokuluna kira konusunda Kızılay Beykoz Şubesi olarak destek olacaklarının müjdesini verdi.