Haber Arşivi

5 / 0
15/06/2016

Nevşehir Şubesi’nden Alman Misafirlere Kızılay Dersi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Almanya hükümeti arasındaki öğrenci ve uzman değişimi programı kapsamında Nevşehir’de bulunan Alman uzmanlar, Türk Kızılayı Nevşehir Şubesi’ni ziyaret ederek Kızılay çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
Almanya’nın Zaaland eyaleti Saarbrückan şehrinden gelen Pskikolog, Pedagog ve Sosyologlardan oluşan uzmanlar, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinden Filiz Yüksel ile birlikte Şube Başkanı Cengiz Gülen’i makamında ziyaret etti. Bu yıl “Gençlerdeki önyargının kırılması için neler yapıyoruz?” sorusuna cevap aradıklarını belirten Alman heyet, Kızılay’ın çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
Bunun üzerine Şube Başkanı Gülen, Kızılay´ın kan bağışı ve sosyal yardımlar konusundaki çalışmalarını özetleyerek, gençlerin ön yargılarını büyük ölçüde kırdıklarını vurguladı.
  • Resim : 1
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ