Gaziemir Şubesi Madde Bağımlığına Dikkat Çekiyor

15/06/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı Gaziemir Şubesi gençleri madde bağımlılığı tuzağına düşmemeleri konusunda uyarmak için Çetin Ceviz adlı oyunu sahneye koydu. Oyunun ilk gösterimi Gaziemir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerin katımıyla gerçekleştirildi.
 
Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle sahneye konulan oyun hakkında bilgi veren Şube Başkanı Cengiz Oral, “Oyunumuz, gençler arasında gittikçe yaygınlık kazanan madde kullanımına karşı duyarlılık yaratma üzerine kurulu bir hikâyedir. Oyunun genel kurgusu, madde kullanımından uzak durmayı teşvik ederken, madde kullanımı ağına düşebilecek olan gençler için de kurtuluş iradesinin kaynaklarını göstermektedir. Çetin Ceviz adlı oyunumuz da, işte bu temel tespitten hareketle hazırlanmış ve gençliğin madde bağımlılığına düşmesini önleyici muhtevasıyla, hem aileler hem kamusal sorumluluk sahiplerinin bu yönlü çabalarına, sanat cephesinden hayati bir katkı yapmayı amaçlamaktadır” dedi.
 
Oyun ayrıca Hava Teknik Okullar Komutanlığı Korgeneral Semih Alaybayoğlu Kültür Merkezi’nde bin kadar asker için de sahnelendi.