Kızılay’ın Ramazan Yardımları Balkanlarda Hız Kazandı

16/06/2016 Paylaş:   

Bu yıl yurt içinde 100 binden fazla ihtiyaç sahibi aileye Ramazan yardımında bulunmayı planlayan Türk Kızılayı, yurt dışında da önemli bir çalışma yürütüyor. Yakın ve uzak birçok coğrafyada Ramazan bereketini paylaşan Kızılay, Balkan ülkeleri Kosova ve Sırbistan’da gıda kolisi dağıtımlarını tamamladı. Toplam 14 bin kişiye ulaşıldı.
 
Balkan ülkelerine uzun yıllardır insani yardımda bulunan, Kurban döneminde binlerce vekâlet sahibi adına bu ülkelerde kurban kesimi ve eti dağıtımı gerçekleştiren Kızılay, bu Ramazan Kosova, Sırbistan ve Bosna Hersek’te binlerce ihtiyaç sahibine gıda yardımı planladı. Bölgeye görevlendirilen Kızılay ekipleri yerelden temin etikleri, içerisinde çeşitli gıda malzemelerinin bulunduğu kolileri ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.
 
Kosova ve Sırbistan’da Ramazan gıda kolisi dağıtımlarını tamamlayan Kızılay, önümüzdeki günlerde Bosna Hersek’te de dağıtımlarını tamamlamış olacak.
 
Balkanlarda toplam 19 bin kişiye gıda yardımı planlayan Kızılay, Kosova ve Sırbistan’da gerçekleştirdiği dağıtımlar sayesinde 14 bin kişiye ulaşmış oldu.
 
Ramazan yardımları diğer ülkelerde de sürüyor
 
Balkanların yanı sıra Pakistan, Gazze, Irak, Etiyopya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Afganistan, Somali ve Bangladeş’te de Ramazan yardımlarını sürdüren Kızılay, Ramazan ayı genelinde tüm gıda yardımlarını tamamlamış, yüzbinlerce ihtiyaç sahibi insanla Türk halkının yardımlarını buluşturmuş olacak.