Kızılay Aşevlerinde İftar Heyecanı

19/06/2016 Paylaş:   

“Ramazan’da Bu Hilalin Altında Buluşalım” diyerek yüzbinlerce ihtiyaç sahibine yardım elini uzatmaya çalışan Türk Kızılayı, sadece kuru gıda, zekat ve nakit yardımı değil, aşevleri aracılığıyla sıcak yemek yardımı da yapıyor.
 
Türkiye genelindeki 13 aşeviyle Ramazan’da ayrı bir telaş yaşan Türk Kızılayı, her gün onbinlerce insana iftar için sıcak yemek servis ediyor. Bunlardan biri olan Ankara Şubesi Aşevi her gün farklı menüyle ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendiriyor. Kızılay yöneticileri kendi elleriyle yemek servisi yapıyor. Bu çalışmalardan birine katılarak yemek servis eden Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, eline aldığı kepçe ile vatandaşlarının uzattığı kapları doldurdu.
 
Ramazan’da ihtiyaç sahiplerine daha fazla gıda yardımı yapılması için geniş kapsamlı bir çalışma başlatıldığını belirten Tezdiğ, bu çalışmalardan birinin de aşevlerinde iftar yemekleri pişirilmesi olduğunu söyledi. Ankara Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren aşevinin her gün binlerce aileye hijyenik ve besin değeri yüksek yemek pişirerek servis ettiğini belirten Tezdiğ, aşevine gelemeyecek durumda olanların da evlerine yemek servisi yapıldığını kaydetti.
 
Veren el ile alan el arasındaki en anlamlı köprülerden biri olan Kızılay aşevlerinde bağışçılar sayesinde sürekli kazanların kaynadığını belirten Tezdiğ, bağışçılara ve yemeklerin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, bu tür kurumların sadece Ramazanda değil, yıl boyunca faaliyetlerini sürdürmesinin önemli olduğuna işaret etti.