Samsun Şubesi 100 Yaşında

22/06/2016 Paylaş:   

Kızılay Samsun Şubesi 100. Kuruluş yıldönümünü kutladı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Muzlum coğrafyalarda Kızılay’ın amblemini görürsünüz. Kızılay’a ne yapsak azdır” derken, Kızılay Genel Sekreteri Avukat Ayşegül Genç, “Milli Mücadelemizin başladığı Samsun’daki kuruluşumuz olan Kızılay şubemiz 100. Yılını kutluyoruz. Samsun Şubemiz ile gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Kızılay Samsun Şubesi 100. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir iftar programı düzenledi. Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından bir konuşma yapan Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ayşegül Genç, “Milli mücadelemizin başladığı Samsun’da kuruluşumuzun 100. Yıl dönümümüzü kutluyoruz. Samsun şubemizle gurur duyuyoruz. Türk Kızılayımız bir yardım eli olarak insani yardım kuruluşu olarak merhameti ile tüm dünyada hala çok etkindir. Bizler büyük bir aileyiz. Bu iftar yemeğinin hayırlara vesile olmasını diliyor, sizleri saygı ile selamlıyorum.” dedi.
 
Samsun Valisi İbrahim Şahin ise yaptığı konuşmasında, “Bugün Kızılayımızın iftarı dolayısıyla beraberiz. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Türk Kızılayı özellikle son on beş yıldır ciddi ataklar yaptı. Çok güzel işler yapıyor. Sadece Türkiye’de değil, Türkiye dışında mazlum coğrafyaya giderseniz amblemini çokça görürsünüz. Onun için Kızılayla ilgili ne yapsak azdır. Bizim eski akıl ve ruh hastalıkları hastanemiz var. Orayı sağlık müzesine dönüştürebilir miyiz diye düşüncemiz vardı. Zaten Kızılayımızın böyle bir faaliyeti varmış inşallah Kızılay orasını sağlık müzesine dönüştürür. Sonucunda da Samsun’a güzel bir eser kazandırırız.  Güzel bir kan merkezi binası bitirildi. Özellikle Kızılay’da çalışan arkadaşlarımı kutluyorum. Samsun ekibi yoğun bir şekilde çalışıyor. Donör lafını çok seviyorum. Sizler bizim kan bankamızsınız. Özellikle sizlere çok teşekkür ediyorum. Şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.
Türk Kızılayı Samsun Şubesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine ayrıca, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Habip Demirel, yönetim kurulu üyeleri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.