Türk Kızılayı Suç Mağduru Çocukları Yalnız Bırakmıyor

25/06/2016 Paylaş:   

Suça yönelmiş çocukların yeniden suç işlemesini önleyici hizmetlerin geliştirilmesi ve topluma yeniden kazandırılması amacıyla Adalet Bakanlığı ile işbirliği çalışması yürüten Türk Kızılayı, çocukların kaldığı Ankara'daki ceza infaz kurumunda iftar etkinliği düzenlendi. İftar öncesi ise çocukların grup çalışmalarını yürütmeleri için hazırlanan şark odasının açılışı gerçekleştirildi.
 
Türk Kızılayı, Sincan'daki Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde bulunan Ankara Çocuk Eğitim Evi'ndeki suça karışmış çocuklara yönelik iftar yemeği organizasyonu düzenledi. Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından planlanan ve hayırseverlerin bağışlarıyla gerçekleştirilen iftar organizasyonunun yanı sıra Grup Çalışması Odasının da açılışı gerçekleştirildi. Etkinliğe Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Güllüoğlu: “Biz bağışçıların verdiği bağışların aracısıyız”
 
Türk Kızılayı'nın hayırsever bağışçılarının desteğiyle ihtiyaç sahiplerin yanında olduğunu dile getiren Türk Kızılayı Genel Müdür Güllüoğlu, “Hakikaten sizlerle birlikte olmaktan, aynı sofrayı paylaşıyor olmaktan mutluyum. Kızılay, hayatın her alanında olmaya çalışıyor. Birçok noktada, mültecilere de, ihtiyaç sahiplerine de, doğudakine de, batıdakine de, İstanbul’daki de, Ankara’daki ihtiyaç sahibine de ulaşmaya çalışıyoruz. Biz bağışçıların verdiği bağışların aracısıyız. Yaptıklarımız kendimizden değil belki ama onun nasıl ulaşacağını ve kimlere ulaşacağı konusunda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.  Sizler, bulunduğunuz mekânın çok da önemi olmadan, bizlerin geleceğisiniz. Gelecek sizsiniz. Geleceksiniz. İnşallah, bambaşka ortamlarda çok daha güzel projelerle birlikte sizinle birlikte oluruz.” ifadelerini kullandı.
 
Yıldırım: "Kızılay'a Teşekkürler"
 
Kızılay’ın çocuklarla ilgili faaliyetlere büyük destek verdiğini belirten Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım ise, “Türkiye’nin iftihar kuruluşlarından biri olan Türk Kızılayı da bu süreçte bize en büyük desteği veren kuruluşların başında geliyor. Hakikaten özellikle çocuklarımız için yaptığımız faaliyetlerde, bugüne kadar ciddi desteklerini gördük, ne zaman gittiysek, doğrusu bizi boş çevirmediler. Kızılay’a verdiği destekten için çok teşekkür ediyorum.” dedi.