Haber Arşivi

5 / 5
28/06/2016

Batman Şubesi’nden Suriyelilere Yardım

Türk Kızılayı Batman Şubesi, yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığı yardımları Ramazan ayında da arttırarak devam ettiriyor.
 
Ramazan ayı dolayısıyla Batman’daki Kentli Mültecilerin desteklenmesi Projesi kapsamında, Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere 5 bin koli yardım ulaştıran Batman Şubesi, ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi, kavurma, hijyen seti, bebek seti, mutfak seti ve battaniye ulaştırdı.
 
Yardım çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Batman Şubesi Başkanı Ali Tezdiğ, 148 yıla aşkın bir süredir her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan Türk Kızılayı bu yıl yine yetim, öksüz, şehit, gazi yakınlarının yüzünü güldürerek, ihtiyaç sahibi aileleri sevindireceğini söyledi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyada, Türkiye’de ve Batman’da ailelere destek olacaklarını belirten Tezdiğ, “Bizler Ramazan ayının ruhuna uygun hareket edeceğiz. Nerede ihtiyaç sahibi bir kardeşimiz varsa bulup o kardeşimize ulaşacağız. Suriye’deki acımasız savaş sürüyor. Dünyanın acımasız süper güçleri bölgede yaşlı, çocuk, kadın demeden oradaki sivil insanları katletmeye devam ediyor.” diye konuştu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ