KKTC’ye Ramazan Yardımı

29/06/2016 Paylaş:   

“Ramazan’da Bu Hilalin Altında Buluşalım” diyerek hayırsever vatandaşlarla ihtiyaç sahipleri arasında yardım köprüsü kuran, yurt içinde ve yurt dışında yüzbinlerce muhtacın Ramazan sofralarını bereketlendiren Türk Kızılayı, KKTC’deki ihtiyaç sahiplerini de unutmadı.
 
Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı işbirliği ile bin 500 aileye gıda malzemesi ile binlerce çocuğa bayramlık kıyafet ulaştıran Türk Kızılayı, yine yüzleri güldürdü. Dağıtım çalışmalarına Türk Kızılayı Genel Sekreteri Av. Ayşegül Genç ile Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Hizanlıoğlu da katıldı.
 
İhtiyaç sahibi aileleri evlerinde ziyaret ederek onlarla sohbet eden ve ihtiyaçları konusunda bilgi alan Genel Sekreter Genç, özellikle çocuklarla yakından ilgilendi. Her kapıda sevgiyle karşılanan Ayşegül Genç, bölgedeki insani yardıma ilişkin Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Ulubay’dan bilgi aldı.
 
Ramazan gıda yardımlarının bir kısmı da Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Genel Merkezinde yapıldı. Ayşegül Genç ve Ahmet Hizanlıoğlu buradaki dağıtıma katılarak, Yavru Vatan’daki ihtiyaç sahiplerine bundan sonra da yardıma devam edileceği mesajını verdi.

Kızılay Heyetinden Üst Düzey Ziyaret
 
Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç ve Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Hizanlıoğlu, KKTC ziyaretleri kapsamında Başbakan Hüseyin Özgürgün ve Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Derya Kanbay ile birer toplantı gerçekleştirdi.
 
Türkiye’deki terör saldırılarını kınayarak söze başlayan Başbakan Özgürgün, Türk Kızılayı’nın hem Türkiye hem de KKTC için önemli bir kuruluş olduğunu vurguladı. Başbakan Özgürgün, ziyaretin anısına Genel Sekreter Genç’e plaket takdim etti.