Haber Arşivi

5 / 0
29/06/2016

“Gazze İyilik Gemisi” İnsani Yükünü Almaya Başladı

Abluka altındaki Gazze’ye insani yardım göndermek için düğmeye basan Türkiye, 10 bin tonluk ilk yardım gemisini gıda malzemesi ve oyuncak ile doldurmaya başladı. Türk Kızılayı tarafından Gazze içerisinde dağıtılacak gıda malzemelerinin yüklenmeye başladığı İyilik Gemisi, 1 Temmuz 2016 tarihinde Mersin Limanı’nda yapılacak törenin ardından yola çıkacak.
 
AFAD tarafından koordine edilen yardım çalışması kapsamında kiralanan “Lady Leyla” isimli gemi Mersin Limanı’na yanaştı, yükünü almaya başladı. 5 bin ton un, 2 bin ton pirinç ve 3 bin ton şekerin yüklenmeye başladığı gemi 10 bin parça oyuncağı da Gazze’ye ulaştıracak.
 
AFAD'ın koordine edeceği “Lady Leyla” gemisi 2 günlük yolculuktan sonra Aşdod Limanı'na 5 bin ton un, 2 bin ton pirinç ve 3 bin ton şekeri indirecek. Gemide bulunan 10 bin adet oyuncak da Gazzeli çocukların bayram hediyesi olacak.
 
Törenin ardından İsrail’in Aşdod Limanı’na doğru yola çıkacak olan gemi Türk Kızılayı yetkilileri tarafından karşılanacak. Gemide yer alan insani yardım malzemelerinin Gazze’ye sevki, bölgedeki dağıtımı Türk Kızılayı tarafından gerçekleştirilecek.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ