Haber Arşivi

5 / 0
29/06/2016

Ergani Şubesi Yardımlarını Ramazan’da Artırdı

Türk Kızılayı Ergani Şubesi, yıl boyunca sürdürdüğü yardım çalışmalarını Ramazan’da zirveye taşıdı.
 
Şube Başkanı Süleyman Aslan yaptığı açıklamada, ramazan ayının bereketli ve manevi atmosferi yoğun bir ay olduğunu ifade ederek, “Kızılay Ergani Şubesi olarak yıl boyunca yardım faaliyetlerimiz devam ediyor. Ramazan ayında bu faaliyetlere daha fazla yoğunluk ve önem veriyoruz” dedi.
 
Ramazan ayı nedeni ile fakir ve yardıma muhtaç ailelere yapılan yardım faaliyetlerini onları incitmeden gerçekleştirmeye gayret gösterdiklerini vurgulayan Aslan, şöyle konuştu:
 
“İlçede durumları daha önceden tespit edilen yaklaşık 200 kişiye ramazan öncesinde gıda paketi, 500 para kart yardım çeki dağıttık. Bu mübarek ayda ihtiyaç sahibi 200 vatandaşlarımıza gıda, 10 engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye, 300 kişiye giyim ve 150 kişiye alışveriş kartı dağıttık. Yardımlarımız ramazan boyunca devam edecek. Mübarek ramazan ayında ihtiyacı olana bir nebze olsun katkı sunabildikse Rabbimize şükürler olsun. Toplumsal sosyal dengenin bozulmaması için bu yardımların önemi çok büyük” diye konuştu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ