Haber Arşivi

5 / 0
30/06/2016

Batman Şubesi’nden Pide ve Kavurma

Türk Kızılayı Batman Şubesi, Kızılay Genel Merkezi tarafından gönderilen kıyma ve kavurmaları, ‘‘Ramazan’da bu hilalin altında buluşalım’’ sloganı ile yola çıkarak ihtiyaç sahiplerine dağıttı.
 
Türk Kızılayı Genel Merkezi’nden şubelerine gönderilen kıyma ve kavurma konservelerinden birer adet olmak üzere il merkezi ve mahallelerde ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttıklarını belirten Şube Başkanı Ali Tezdiğ, “Genel merkezimiz tarafından gönderilen kavurmalar ihtiyaç sahibi ailelere gönüllülerimiz ve çalışanlarımız vasıtasıyla ulaştırıldı. Bizlere yardımcı olan gönüllülerimize teşekkür ediyoruz. Kızılay olarak yardıma muhtaç ailelere elimizi uzatma gayreti ve çabası gösteriyoruz. Ramazan ayını hem ibadetimizle hem de ihtiyaç sahipleriyle bütünleşme ayı olarak benimsiyoruz. Türk Kızılayı’nın misyonuna uygun olarak onların sofralarına yardım elimizi uzatmak istiyoruz” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ