Haber Arşivi

5 / 0
30/06/2016

Sinop Şubesi’nden Yıldönümü Etkinliği

Türk Kızılayı’nın kuruluşunun 148. yıldönümü kapsamında Sinop Kızılay Şubesi yönetim kurulu üyeleri, Gazi Caddesi üzerinde stant açarak şubenin faaliyet ve çalışmalarının anlatıldığı slayt gösterisi eşliğinde vatandaşlara lokum ikramında bulundu.
 
Şube Başkanı Mustafa Korucuoğlu, Türk Kızılayı’nın 11 Haziran 1868 tarihinde "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla kurulduğunu, 1947'de "Türkiye Kızılay Derneği" adını aldığını, Kuruluşa "KIZILAY" adını büyük önder Atatürk’ün verdiğini belirterek, “Kızılay'ın amacı hiç bir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak, insanın hayatını ve sağlığını korumak, onun kişiliğine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı, dostluğu, saygıyı, işbirliğini ve sürekli barışı getirmeye uğraşmaktır. Kızılay ihtiyaç anında dayanışmanın, ıstırap anında eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesidir” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ