Batman’da Kan Bağışçılarına Madalya ve İftar Buluşması

02/07/2016 Paylaş:   

Güneydoğu ve Doğu Anadolu’daki Kızılay Şubeleri Batman Şubesi’nin ev sahipliğini yaptığı “Kan Bağışçılarına Madalya ve Batman İftar Buluşması'” programında bir araya geldiler.
 
İftar ve madalya töreni programına Batman Valisi Ahmet Deniz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fuat Güney, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Can, Sabahattin Tezdiğ, Kızılay şube başkanları, kan bağışçıları ve çok sayıda davetli katıldı.
 
“Kızılay, birçok hizmette önderlik yapıyor”     
 
Komşusu açken tok yatan bizden değildir, diyen bir anlayışa sahip toplum olduğumuzu vurgulayan Batman Valisi Deniz,   “Kızılay, devletimizin de katkılarıyla yurtiçi ve yurt dışında birçok hizmette önderlik yapıyor. 148 yıldır bu coğrafyada nerede bir sıkıntı bir varsa; depremde, afette ve savaşta ilk önce Kızılay gidiyor ve yaraları sarıyor. Batmanlı hemşerilerim de Kızılay'a bağışlanan kanlar sayesinde bir insanlık dersi veriyorlar.  Bizim geleneklerimizde paylaşmak var. Paylaştıkça insanlar daha çok mutlu olurlar.” dedi.
 
Gönüllü kan bağışçılarına teşekkürlerini dile getiren Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Can ise, “Güçlü Türkiye güçlü Kızılay sloganıyla çıktığımız yolda ülkemize, devletimize ve milletimize dün olduğu gibi bugünde güveniyoruz. Onun yanında yer almaktan da gurur duyuyoruz. Her an Kızılay olarak doğal afetlerde terör olaylarında, yangında ve savaş durumlarında ihtiyacı olanın yanındayız. Bu bakımdan teşkilatımızla ne kadar gurur duysak azdır.” ifadesinde bulundu. Yapılan konuşmalardan sonra ise kan bağışçılarına madalyaları verildi.
 
Batman Valisine Tebrik Ziyareti
 
Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Can ve Sabahattin Tezdiğ, Batman'a atanarak göreve yeni başlayan Vali Ahmet Deniz’e makamında tebrik ziyaretinde bulundular. Heyet gerçekleştirdiği ziyarette, Vali Deniz’e yeni görevinde başarı dileklerini iletti.