Acılı Ailelerin Yanında Kızılay Vardı

13/07/2016 Paylaş:   


Ramazan bayramına üzücü bir kaza ile giren Türkiye, Giresun’da yaşanan helikopter kazasında şehit düşen askerlerine ağladı. Ordu’da ise sel can aldı. Bir afet haberi ise Bartın’dan geldi. 2 vatandaşımız boğularak hayatını kaybetti. Her zaman olduğu gibi acılı ailelerin yanında Türk Kızılayı vardı.

İlk afet haberi Ordu’nun Perşembe ilçesi Yumrutaş köyünden geldi. Sel sularına teslim olan köye Türk Kızılayı yardıma koştu. Afetzede vatandaşlara ilk etapta kumanya dağıtan, sonrasında sıcak ikramda bulunan Kızılay, hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine de psikososyal destek verdi.

Türkiye, bayram sabahına ise askeri helikopter kazası ve şehit haberiyle uyandı. Giresun’un Alucra ilçesine düşen askeri helikopterin enkazında şehit düşen askerlerimiz tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Türk Kızılayı uzman ekipleri bölgeye ulaşarak, arama kurtarma faaliyetlerini yürüten ekiplere destek oldu. Giresun Devlet Hastanesi önünde bekleyen acılı ailelere ise ikramda bulunan, psikososyal destek veren Kızılay, havalimanında düzenlenen törene de destek verdi.

Bartın İnkumu mevkiinde meydana gelen boğulma vakası sonrası da Türk Kızılayı harekete geçti. Arama kurtarma çalışmalarına destek veren Kızılay, acılı aileleri bir an olsun yalnız bırakmadı.