Haber Arşivi

5 / 0
15/07/2016

Silifke Şubesi Sosyal Marketinde Yoğun Mesai

Türk Kızılayı Silifke Şubesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sosyal Market, son 6 ay içinde bin 210 ihtiyaç sahibi aileye hizmet verdi. Ailelere toplam 14 bin 930 parça muhtelif giyim eşyası, oyuncak ve mutfak malzemesini ücretsiz olarak dağıttı.
 
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Şube Başkanı Mustafa Beceren, “Sosyal Markette, Silifke’nin parasız alış veriş yapılan mağazası anlayışı ile faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Bu mağazada alışlar parasız. Satışlar parasız. Çalışanlara da ücret ödemiyoruz. Onlar da gönüllülerimiz. Son 6 aylık dönemde sosyal marketimize 293 kişi veya aileden sağlanan ikinci durum eşyalar alındı. Sosyal market ile evlerde bulunan ihtiyaç fazlası giyim eşyaları ve diğer eşyalar değerlendirilerek hem ihtiyaç sahibi ailelere destek verilmiş oluyor, hem de ekonomiye katkıda bulunulmuş oluyor” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ