Kızılay Demokrasi Şehidini Uğurluyor

17/07/2016 Paylaş:   

15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain saldırılarda Genelkurmay Başkanlığı önünde şehit olan Küçük Esat Şubesi Başkanı Serhat Önder için 18 Temmuz Pazartesi günü saat 13.00’da Türk Kızılayı Genel Merkezi önünde tören düzenlenecek.
 
Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, yönetim kurulu üyeleri, şube başkanları ve Kızılaycıların katılımıyla Genel Merkez önünde düzenlenecek olan törenin ardından şehit şube başkanı Serhat Önder’in cenazesi konvoy eşliğinde Çankırı’nın Şabanözü ilçesine bağlı Bakırlı köyüne götürülecek. Bakırlı Köyü Camii’nde kılınacak ikindi namazına müteakip köy mezarlığına defnedilecek. Şube Başkanımıza Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı diliyoruz.
 
Şehit Şube Başkanı Serhat Önder kimdir?
 
Genç yaşında (39) şehit olan Türk Kızılayı Küçük Esat Şubesi Başkanı Serhat Önder, evli ve iki çocuk babasıydı. Bir yıl öncesine kadar Almanya’nın Nürnberg şehrinde yaşayan ve orada grafik tasarımcı olarak çalışan Önder, Avrupa Hür Demokratlar Birliği’nin kurucu başkanlığı ile Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Nürnberg Şubesi Başkanlığı yaptı.