Kızılay Vatandaşla Birlikte Meydanlarda

19/07/2016 Paylaş:   

Darbe girişimi sonrasında milli iradeye sahip çıkmak için 15 Temmuz gecesinden bu yana meydanları dolduran vatandaşlara, Türk Kızılayı ikramlarıyla destek olmayı sürdürüyor. Sadece meydanlarda değil hastanelerde ve adli tıp kurumları önünde de ikram hizmetini sürdüren Kızılay, alanda 120 uzman personeli ve yüzlerce gönüllüsüyle görev yapıyor.

Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin 34 ayrı noktasında vatandaşlara gün boyunca su, sıcak çorba-çay, kumanya ve benzeri gıda malzemesi ikramında bulunan Kızılay, acılı ailelere psikososyal desteğini de sürdürüyor. Afet uzmanları ve şubelerindeki gönüllüleriyle birlikte meydanları dolduran vatandaşların, hastanelerde yakınlarını bekleyenlerin, adli tıp kurumları önündeki acılı ailelerin yanında olan Kızılay, görev başındaki devlet görevlilerine de destek oluyor.

Darbe girişiminin püskürtüldüğü ilk saatlerden itibaren meydanlara inen Kızılay, bu güne kadar 1 milyon 160 bin adet su, 164 bin bardak çay-kahve, 52 bin bardak çorba, 198 bin adet kek, 59 bin paket bisküvi, 32 bin adet mineralli su ve 79 bin adet meyve suyu dağıttı.

Şehit cenazelerine katılarak acılı ailelere desteğini sürdüren Kızılay, Türkiye’nin dört bir tarafındaki cenaze törenlerinde toplam 467 kilogram lokum dağıttı.