Hain Saldırıların Başladığı Yerdeydik

22/07/2016 Paylaş:   

15 Temmuz akşamı, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok stratejik noktaya gerçekleştirilen hain saldırıları milyonların protestosu devam ediyor. Saldırının 7’nci gününde ise anlamlı etkinlikler düzenlendi. Milyonlarca vatandaş hain saldırıların yaşandığı bölgelere akın etti. Türk Kızılayı da o noktalarda vatandaşın yanındaydı.

Kalkışma girişiminin simge noktalarından olan Boğaziçi Köprüsü, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Kızılay Meydanı ve daha birçok noktada hain saldırının 7’nci günü dolayısıyla etkinlikler düzenlendi. Bu noktalarda vatan savunması yaparken hayatını kaybeden şehitlerin anıldığı etkinliklerde, milli iradeye sahip çıkmaya devam edileceği bir kez daha gösterildi.

Saldırıların hemen sonrasında meydanlara ve olayların yaşandığı bölgelere ulaşarak vatandaşa hizmet vermeye başlayan Kızılay, bu anlamlı günde de desteğini sürdürdü. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da çalışmalara destek verdi. Boğaziçi Köprüsü’nde, Kızılay aracından vatandaşlara kumanya dağıtan Kınık, demokrasi nöbeti de tuttu. Burada, Kurtlar Vadisi dizisinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz ile de uzun süre sohbet eden, yaşananları değerlendiren Kınık, Kızılay’ın onlarca noktada yüzlerce çalışanı ve gönüllüsüyle milli iradenin yanında olmayı sürdüreceğini vurguladı.

Kızılay Şubeleri Meydanlarda

Demokrasi nöbeti için meydanları dolduran vatandaşlara Kızılay uzman ekiplerinin yanı sarı Türkiye’nin dört bir yanındaki Kızılay şubeleri de destek verdi. Ankara, İzmir, Manisa, Afyonkarahisar, Antalya, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Düzce, Zonguldak, Sakarya, Bolu, Sinop, Karabük, Erzurum, Ağrı, Erzincan, Tokat, Ordu, Giresun, Adana, Elazığ, Sivas, Çekmeköy, Gaziantep, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Samsun, Kayseri, Eskişehir, Batman, Muş, Konya, Aydın, Bartın, Siirt, Uzunköprü, Havsa, Gökçeada, Malatya, Van, Pervari, Ağrı, Diyarbakır, Giresun, Trabzon, Erciş, Uzunköprü, Milas, Burdur, Gaziemir, Aksu, Antalya, Çorlu ve daha onlarca il ve ilçe şubesi vatandaşa su ve kumanya ikramında bulundu.

Başkanları, yönetim kurulu üyeleri, gönüllüleri ve çalışanlarıyla meydanlarda ve stratejik noktalarda hizmet veren Kızılay şubeleri vatandaşın takdirini topladı. Gün boyunca demokrasi nöbeti tutan vatandaşı yalnız bırakmayan şubeler, tarihi rolünü başarıyla yerine getirmeye çalışıyor.