Haber Arşivi

5 / 5
26/07/2016

Türk Kızılayı Suriyelilere Yönelik Yardımlarını Sürdürüyor

Yurtiçi ve yurtdışındaki yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ile yürüttüğü Gıda Dışı Destek projesi kapsamında Türkiye’deki Suriyeli ailelere, hijyen seti ve temel eşya malzemesi yardımında bulunuyor.
 
Suriye Krizi İnsani Yardım Operasyonu kapsamında olayların başladığı ilk günden bu yana savaş mağduru ihtiyaç sahibi Suriyelilere destek olan Türk Kızılayı, kendi imkânları ile şehirlerde yaşamaya çalışan Suriyeli aileleri de yalnız bırakmıyor.
 
60 Bin Suriyeli Aileye Yardım
 
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği ile gerçekleştirilen Gıda Dışı Destek Projesi kapsamında yardım çalışmalarını sürdüren Kızılay ekipleri, Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş illerinde bulunan Suriyelilere 50.000 hijyen kiti dağıtırken, Adana, Mersin, Bursa, İzmir, Ankara, Konya, Kayseri, Osmaniye’de yaşayan şehirli Suriyelilere de evlerinde kullanabilecekleri şilte, battaniye, ısıtıcı, hijyen kiti, bebek kiti, çarşaf, yastık ve sobadan oluşan 10.000 adet yardım malzemesinin dağıtımını yapıyor. Hayırseverlerden aldığı güçle ayrım gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıran Türk Kızılayı, Suriyeli ailelere yönelik yardımları da evlerine dönene kadar devam ettirecek.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ