Kızılay'ın Meydanlardaki Nöbeti Sürüyor

27/07/2016 Paylaş:   

Kızılay'ın 15 Temmuz kalkışmasının ardından milletimizin bulunduğu tüm meydanlarda başlattığı 'milli iradeye destek' çalışmaları sürüyor. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, "Fahri Başkanımız evlerinize dönün diyene kadar meydanlarda olacağız" derken, çalışmaları yerinde inceleyen Genel Sekreter Avukat Ayşegül Genç ve Yönetim Kurulu üyesi Sabahattin Tezdiğ de tüm Kızılaycılara özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.
 
FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'da milli irayede ve demokrasiye yönelik darbe girişiminin ardından meydanlara çıkan Kızılay'ın çalışmaları sürüyor.  Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Evlerimize dönüyoruz, normale dönüyoruz." diyene kadar demokrasi nöbetine devam edeceklerini bildirdi. Kınık, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’de demokrasi nöbeti tutulan bütün meydanlarda, caddelerde ve sokaklarda Kızılaycılar olarak faaliyet gösterdiklerini hatırlattı. Sadece meydanlarda değil hastanelerde ve adli tıp kurumları önünde de çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Kınık, şöyle devam etti: "Alanda 349 uzman personelimiz ve yüzlerce gönüllümüzle görev yapmaya devam edeceğiz. Onursal Başkanımız, Cumhurbaşkanımız 'Evlerimize dönüyoruz, normale dönüyoruz'’ diyene kadar da nöbetimiz devam edecek. Kızılay, Ankara ve İstanbul illeri başta olmak üzere ülke genelinde kalkışma girişimi haberlerinin alınması üzerine Ulusal Afet Yönetimi Müdürlüğü koordinesinde tüm Bölge Afet Yönetim Merkezleri ve ilgili birimler harekete geçirmişti. Demokrasi nöbetlerindeki ikramlarına devam edecek" diye konuştu.
 
Genel Sekreter Genç: Özverili çalışmanız için teşekkürler
 
Kızılaycıların meydanlarda başlattığı çalışmalara Yönetim Kurulu üyeleri de destek veriyor. Ankara'da Kızılay Meydanı ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Genel Sekreter Avukat Ayşegül Genç, Genel Sekreter Yardımcısı Tuncay Kopuz, Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Can ve  Sabahattan Tezdiğ ve Denetim Kurulu üyesi Ahmet Hizanlıoğlu bir süre yiyiecek ve içecek dağıtımına da destek oldu. Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç, "Bu zorlu süreçte özverili çalışmalarından dolayı tüm Kızılaycılara teşekkür ediyorum" derken, Tezdiğ ve Hizanlıoğlu da Kızılaycılar ile gurur duyduklarını ifade ettiler.  Kızılay'ın meydanlarda yürüttüğü çalışmaları her akşam yerinde görmek için ziyaret eden Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu da Kızılaycılara tarihlerine yakışır çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.
 
 
Genel Sekreterimiz AV. Ayşegül Genç: "Bu zorlu süreçte özverili çalışmalarından dolayı tüm Kızılaycılara teşekkür ederim"