Yerel Afet Merkezlerinin Bir Yenisi Karabük’te Açıldı

01/08/2016 Paylaş:   

İhtiyaç sahiplerinin yaralarına merhem olmak için aralıksız çalışan Türk Kızılayı, bir yandan da kapasite arttırma çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda son olarak Karabük’te yapımı tamamlanan Türk Kızılayı Dr. Cemile Erdoğan Yerel Afet ve Yönetim Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi.
 
Ev sahipliğini Karabük Şubesi Başkanı Mehmet Ulukaya’nın yaptığı Karabük’teki Yerel Afet ve Yönetim Merkezi açılış törenine Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kardemir Genel Müdürü Mesut Uğur Yılmaz, vatandaşlar ve çok sayıda davetli katıldı.
 
“Dünyanın 82 ülkesinde Kızılaycılar hizmet veriyor”
 
Kızılay Yerel Afet Merkezi’nin ülke adına güzel bir hizmet olduğunu ifade eden Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, “Dünyanın 82 ülkesinde Kızılaycılar hizmet veriyor. Kan konusunda yoğun bir çalışmalarımız sürüyor. Son dönemlerde demokrasi nöbetlerinde de görevlerimiz var. Ülkemizin her tarafında çay, su, çorba, kahve, kek ve helva ikramlarıyla sokaktaki kahramanlarımıza destek vermeye çalışıyoruz. Her zaman olduğu gibi Türk Kızılayı afeti güçlü ve hazırlıklı bir şekilde karşıladı.” dedi.
 
“Kızılayımızdan gurur ve onur duyuyoruz”
 
Türk Kızılayı’nın dünyada insan onuru, hayatı ve sağlığını korumak için millet, din, dil, ırk ve sınıf ayrımı gözetmeksizin var gücüyle görev yapan, hizmet eden, mücadele eden göz bebeği bir kuruluş olduğunu vurgulayan Karabük Valisi Mehmet Aktaş ise, “Millet olarak Türk Kızılayımızdan gerçekten gurur ve onur duyuyoruz. Özellikle son yıllarda ülke ekonomimizde ki gelişmeye koşut olarak dünya çapında çok büyük hizmetler ve organizasyonlara imza attılar” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından protokol üyeleri İl Müftüsü Halil Bektaş’ın okuduğu duanın ardından açılış kurdelesini keserek tesis hizmete açıldı.