Kızılay Şubeleri “Demokrasi Nöbetini” Sürdürüyor

10/08/2016 Paylaş:   

15 Temmuz tarihinden bu yana meydanlarda demokrasi nöbeti tutan vatandaşların yanında olan, onlara destek veren Türk Kızılayı Şubeleri, ikram hizmetini de aralıksız sürdürüyor. Binlerce gönüllüsüyle birlikte akşam saatlerinde başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar demokrasi nöbeti tutan Kızılaycıları siyasiler, bürokratlar ve yerel yöneticiler de yalnız bırakmıyor.
 
Türkiye’nin hemen her il ve ilçesinde, meydanlarda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara Kızılay şubeleri de ilk günkü heyecanla ikram hizmetini sürdürüyor. Şube başkanları, yöneticileri, çalışanları ve gönüllüleri büyük bir fedakarlık göstererek nöbet tutan vatandaşa hizmet veriyor. Su, kek, meyve suyu, ayran ve benzeri kumanyaları her gün yüzbinlerce vatandaşa ikram eden Kızılaycılar, hemen her gün önemli misafirlerini de yanlarına alarak faaliyetlerini sürdürüyorlar. Bazen Milletvekili, bazen Vali, belediye başkanı, siyasi parti temsilcisi ve bazen de Kızılay üst düzey yöneticileriyle birlikte meydanları dolduran Milli İrade savunucularına ikramda bulunan kızılay şubeleri, vatandaşların ve üst düzey yöneticilerin takdirini topluyor.
 
Kızılay şubeleri demokrasi şehitleri için Mevlid okutup, hain saldırıda hayatını kaybedenleri unutmadıklarını gösteriyor.
 
Ankara, Antalya, Adıyaman, Bahçelievler, Batman, Baykan, Bilkent, Çorlu, Eskişehir, Karşıyaka, Kayseri, Manisa, Osmaniye, Salihli, Siirt, Sivas, Van ve daha yüzlerce şube demokrasi nöbetlerinde kesintisiz görev aldı, ikramda bulundu. Şubelerin demokrasi nöbeti devam ediyor