Selzede Vatandaşlara Gıda Yardımı

15/08/2016 Paylaş:   

Aşırı yağışlar nedeniyle Bartın ve Kastamonu’da yaşanan seller nedeniyle binlerce vatandaş mağdur oldu. Yolda ve evlerinde mahsur kalan vatandaşlar tahliye edilirken, vatandaşın gıda ihtiyacı Türk Kızılayı tarafından karşılandı.
 
Bartın’ın Çakraz bölgesinde meydana gelen sel nedeniyle binlerce vatandaş yolda ve evlerinde mahsur kaldı. Can kaybının yaşanmadığı selde maddi kayıplar oluştu. Arama kurtarma ekipleri mahsur vatandaşların kurtarılması için hızla müdahale bulunurken, Türk Kızılayı da gıda yardımında bulundu.
 
Batı Karadeniz Bölge Afet Yönetim Merkezi’nden uzman personelini bölgeye yönlendiren Türk Kızılayı, Bartın Şubesi aracılığıyla ilk müdahalesini gerçekleştirdi. Bölgeye gönderilen Kızılay ikram aracı çay ve çorba dağıtımı yaparken, mahsur kalan vatandaşlara, iş makinaları aracılığıyla su, meyve suyu, kek ve pide ulaştırıldı.
 
Bartın’daki selin hemen ardından Kastamonu’nun Cide ve Kurucaşile ilçelerinde de sel meydana geldi. Kastamonu Şube Başkanı Muhsin Emeksizoğlu ve şube gönüllüleri bölgeye hızla ulaşarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara temiz içme suyu dağıttı.