Demokrasi Gazilerini Kızılay Yalnız Bırakmıyor

15/08/2016 Paylaş:   

15 Temmuz kalkışmasında yaralanan vatandaşların tedavi gördükleri hastanelere hızla kan sevk eden ve yararlılarla ilgi gelişmeleri yakından takip ederek önlemlerini alan Türk Kızılayı, tedavileri devam eden hastaları yalnız bırakmıyor.
 
Hain kurşunların ve bombaların hedefi olan, yaralanan demokrasi savunucularının tedavileri Ankara ve İstanbul’daki birçok hastanede devam ediyor. Türk Kızılayı da demokrasi gazilerini ve ailelerini yalnız bırakmıyor. Türk Kızılayı Ankara Şubesi Gençlik Kolları Üyeleri hastanelerde tedavileri devam eden gazileri ziyaret ediyor.
 
Eş zamanlı olarak yaralıların hepsini ziyaret eden, tedavi süreçlerine ilişkin bilgi alan Kızılaycılar, yaşanan acılara merhem olabilmek için ailelere de destek oluyor.
 
15 Temmuz gecesi kendini tanklara, silahlara siper edenler sayesinde Milli İradenin sağlandığını vurgulayan Kızılay gönüllüleri, bundan sonraki süreçte tüm gazilere, devlet kurumlarının yanı sıra Kızılay olarak da ellerinden gelen yardımı yapmaya çalışacaklarını sözlerine eklediler.