Iraklı İhtiyaç Sahiplerinin Ekmeği Kızılay’dan

17/08/2016 Paylaş:   

Irak’ta uzun süredir insani yardım operasyonu yürüten, evlerini terk etmek zorunda kalan Iraklılara gıdadan giysiye ihtiyaç malzemeleri dağıtan Türk Kızılayı, Erbil’de kurduğu fırın ile binlerce insan ekmek ihtiyacını da karşılamaya başladı.
 
Muslim Aid Australia (MAA) adlı yardım kuruluşunun Kızılay’a bağışı sonrası hayata geçirilen proje sayesinde, kamplarda yaşayan Iraklıların ekmek ihtiyacı kesintisiz olarak karşılanmaya başladı.
 
MAA’dan gelen bağışın değerlendirilmesi konusunda Irak Erbil Kızılayı ile iletişime geçen Türk Kızılayı, evlerini terk etmek zorunda kalan Iraklılar için ekmek fırını projesini hayata geçirme kararı aldı. Irak Erbil Kızılayı tarafından halihazırda kullanılan fırının kapasitesini artırma yönünde karar alınarak, yeni ekipmanlar satın alındı. Fırının sürekli faal olabilmesi için teknik personel, un, maya ve benzeri katkı malzemesi desteği verilmesi yönünde de karar alan Türk Kızılayı, böylece kampların tamamına kesintisiz olarak taze ekmek ulaştırabilmesini sağladı.