Halep Kırsalına Kızılay’dan İnsani Yardım

19/08/2016 Paylaş:   

Çatışmaların aralıksız devam ettiği Suriye’nin Halep kentinden kaçan insanlar şehrin yakınlarındaki kırsal alanda yaşam mücadelesi veriyor. Çoğunluğu çocuk, binlerce insanın gıda malzemesine ihtiyaç duyduğu bölgeye Türk Kızılayı yardım elini uzattı.
 
Türk Kızılayı İstanbul Şubesi, Halep kırsalında yaşam mücadelesi veren insanlara toplam 12 ton süt ve peynir gönderdi. Yakın bir süre önce yola çıkan ve Türk Kızılayı’nın Civegözü ve Öncüpınar sınır kapılarında görev yapan personelleri tarafından Suriye’nin iç bölgelerine gönderilen yardım malzemeleri Halep kırsalına ulaştı. Kızılay’ın işbirliği yaptı yardım kuruluşları tarafından, çoğunluğu çocuk olan savaş mağduru insanlara dağıtılan gıda malzemeleri binlerce insanı açlık tehlikesinden kurtardı.
 
36 bin 640 adet aromalı süt ve 23 bin paket peynirden oluşan toplam 12 tonluk insani yardım malzemesi sınır geçişinin ardından hızla bölgeye ulaştırılarak, gönüllüler tarafından dağıtıldı. Kapı kapı, çadır çadır gezerek ailedeki kişi sayısına ve ihtiyaç durumuna göre yardım malzemesinin dağıtımını organize eden Türk Kızılayı, bölgedeki tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için insani yardım malzemesi sevkiyatını sürdürecek.