Selzede Makedonlara Yardımlar Devam Ediyor

22/08/2016 Paylaş:   

6 Ağustos tarihinde aşırı yağışlar nedeniyle sele teslim olan Makedonya’ya Kızılay yardımları devam ediyor. Türkiye’den gönderilen yardım malzemeleri selden en çok etkilenen bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelere Kızılay aracılığıyla dağıtılıyor.
 
Yakın bir zaman önce Marmara Belediyeler Birliği ve Türk Kızılayı işbirliğiyle Makedonya’nın başkenti Üsküp’e gönderilen insani yardım malzemelerinin dağıtımı hızla başladı. Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Dr. Naci Yorulmaz ve Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Abdullah Tatlıcı da yardım çalışmalarına destek verdi.
 
Acılı Ailelere Ziyaret
 
Genel Başkan Yardımcısı Yorulmaz, Üsküp ziyaretinin ilk durağında Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi ve Sel Felaketi Sivil Toplum Kuruluşları Koordinasyon Kurulu yöneticileriyle bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı.
 
Yorulmaz’ın ikinci durağı ise selden en çok etkilenen Üsküp’e bağlı Hasanbey köyü oldu. Burada selde hayatını kaybeden insanların yakınlarıyla bir araya gelen Yorulmaz, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye gönderilen kanepe, yatak, yastık ve nevresim takımlarının dağıtımına da eşlik etti.