Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kurban Vekâleti Yine Kızılay’a

28/08/2016 Paylaş:   

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu yıl da kurban vekaletini Türk Kızılayı’na verdi. Kızılay’a duyduğu güveni her fırsatta dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en anlamlı kurban vekaleti ise demokrasi şehidimiz Ömer Halisdemir’in memleketi Niğde için olanıydı.
 
Yurtiçinde ve yurtdışında yüzbinlerce ihtiyaç sahibinin sofrasına kurban bereketini taşımak için Vekaletle Kurban Kampanyası düzenleyen Kızılay’a her yıl kurban vekaleti veren, Kızılay Fahri Başkanı da olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl da geleneği bozmadı, kendisi ve ailesi adına kurban vekaletlerini Kızılay’a verdi.
 
Genel Başkan Dr. Kerem Kınık beraberindeki Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri’ni Tarabya’daki Huber Köşkü’nde kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurtdışında Suriye, Somali, Somaliland, Filistin  ve Makedonya için kurban vekaleti verirken, yurtiçinde iki kurban vekaleti verdi.
 
Kızılay’ın İnsani Yardımları Hakkında Bilgi
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi ve ailesinin kurban vekaletlerini Kızılay'a vermek istediğini belirten Kınık, “İşte o vekaletleri aldık. Kendisi kurbanların özellikle Cerablus'ta Halep'te, Türkmen Dağları'nda, sel felaketi nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan Makedonya Üsküp'te, Somali'de, Filistin ve Gazze'de olmak üzere kesilmesini arzu etti ve vekaletini verdi. Yurt içinde de Emine Hanımın memleketi olan Siirt'te, bir de şehidimiz Ömer Halisdemir'in memleketi olan Niğde'de yurt içi kurbanlarının vekaletlerini Kızılay'a verdi. Kızılayımız da bu vekaletleri yerine getirerek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak” dedi.
 
Genel Başkan Kınık, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kurban Bayramı sürecinde Gazze'ye gönderilecek ikinci yardım gemisini de konuştuklarını ifade ederek, birinci yardım gemisinin nasıl dağıtıldığını, Filistinliler nezdinde nasıl algılandığını Erdoğan'a anlattıklarını belirtti. Kerem Kınık, Kurban Bayramı'nda AFAD ile birlikte Somali ve Etiyopya'ya ikinci bir başka gemiyi de eş zamanlı olarak çıkaracaklarını ilettiklerini bildirdi. Kızılay'ın 15 Temmuz ve sonrasında konuya ilişkin attığı adımları Cumhurbaşkanı Erdoğan'a arz ettiklerini dile getiren Kınık, “Kendileri bizim onursal başkanımızdır. Faaliyetlerimizle alakalı bir takım detaylı bilgiler sordu. Biz de kendilerine bu konularla ilgili detaylı bilgileri arz ettik” dedi.