Liderlerin Kurban Vekaleti Kızılay’a

02/09/2016 Paylaş:   

Kurban bereketini ihtiyaç sahiplerinin sofrasına taşımak için Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı’na vatandaşların yanı sıra liderler, siyasiler ve bürokratlar da destek veriyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Başbakan Binali Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kurban vekaletlerini Kızılay’a verdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın adresi de Kızılay oldu.
 
Geçtiğimiz günlerde yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere kurban hisselerini Kızılay’a veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından Başbakan Binali Yıldırım da vekaletini Kızılay’a verdi. Aynı gün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da kurban vekaletini Kızılay’a teslim eden lider oldu.
 
Kızılay Heyeti Çankaya Köşkü’nde
 
Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen toplantıya Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın yanı sıra Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri ile Genel Müdür katıldı. Toplantı sonrası Başbakan Binali Yıldırım kurban vekaletlerini Kızılay’a verdi. Etiyopya, Suriye, Somali, Pakistan, Bosna, Makedonya ve Filistin olmak üzere 7 hisse yurtdışı için, demokrasi şehidi Ömer Halisdemir’in memleketi Niğde’de kesilmek üzere ise 1 hisse kurban vekaleti veren Yıldırım, bağış makbuzunu da doldurarak Kızılay heyetine teslim etti. Yıldırım ailesi, kurban kampanyasının başladığı ilk günlerde de vekaletlerini Kızılay’a vermişti.
 
Genel Başkan Kınık ve beraberindeki heyetin ikinci durağı ise CHP Genel Merkezi oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere 2 hisse kurban vekaletini Kızılay’a verdi.
 
Bakan’ın Vekaleti İnternetten
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ise kurban vekaletini www.kizilay.org.tr üzerinden vererek, teknolojiyi kullanarak vekalet verilebileceğine dikkat çekti.
 
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise yurtiçi için 1 hisse, Kırgızistan, Etiyopya ve Somali olmak üzere yurtdışı için ise 3 hisse kurban vekaletini Kızılay’a verdi.