Haber Arşivi

5 / 0
05/09/2016

Batman Şubesi’ne Kurban Desteği

Türk Kızılay’ı Batman Şubesi Başkanı Ali Tezdiğ, Türk Kızılay’ı gönüllüleri ile birlikte Batman Valisi Ahmet Deniz’i makamında ziyaret etti. Vali Deniz, ziyaret sırasında biri Somali’ye, diğeri Suriye’deki iç savaştan kaçarak Batman’a yerleşen Suriyelilere dağıtılmak üzere de iki kurban bağışında bulundu.
 
Deniz, Kızılay’ın son yıllarda sadece Türkiye içinde değil, Türkiye dışında da gönül coğrafyasındaki ihtiyaç sahibi olan her ülkeye bir şeyler yapmaya çalıştığını belirterek, “Biz millet olarak mazlumların yanında yer aldık, almaya da devam ediyoruz. Bu bizim büyük millet olmamızın en büyük nedenlerinden bir tanesi. Gönüllere dokunmak çok önemli. Koskoca bir imparatorluğun üzerine kurulmuş bir cumhuriyetin temsilcisi bir ülkeyiz. İnşallah ihtiyaç sahibi olan ülkeler olsun, yurt içi yurt dışı ülkeler olsun Türk Kızılay’ının hizmetleri devam edecek. Bizde elimizden gelinceye kadar destekleyeceğiz” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ