Haber Arşivi

5 / 0
05/09/2016

İskenderun Şubesine Kardeş

Türkiye Kızılay İskenderun Şubesi ile Kosova Kızılhaçı Prizren Şubesi Kardeş Şube oldu. Prizren’de gerçekleşen imza törenine Türkiye Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Dr. Naci Yorulmaz, Kızılay Balkan Koordinatörü Abdullah Tatlıcı, İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay ve Kosova Prizren Şube Başkanı Bujar Mufti ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
Şube Başkanı Ümit Günay, Kızılhaç Prizren Şubesi arasında kurdukları dostluk köprüsüne işaret ederek “Kâğıt üzerindeki dostluklardan ziyade kalpten oluşan dostluklar daha değerli. Bizler Kosovalı ve Prizrenlilerle bunu kurduğumuzu düşünüyorum. Diliyorum ve inanıyorum ki gelecek günlerde bizler gelip geçsek dahi, yaptığımız, yapacağımız işbirliği protokolü çerçevesinde Kosova Prizren’le Hatay İskenderun ilçesi kardeşlik hukukunu yerine getirecektir” dedi.
 
Protokol kapsamında bundan sonra iki şube arasında Afet Hizmetleri, Gençlik Gönüllülük Hizmetleri, İlk yardım eğitimi hizmetleri gibi birçok alanda ortak hareket etme kararı alındı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ