Kızılay’ın Kurban Kampanyasına Destek Büyüyor

07/09/2016 Paylaş:   

Bu yıl 52 bin vekalet sahibi adına kurban kesecek olan Türk Kızılayı’nın “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla başlattığı kampanyaya destek büyüyor. Vekalet sayısında 40 bin barajını geride bırakan Kızılay’a bakanlar, milletvekilleri, yerel yöneticiler, bürokratlar ve sanatçılardan kurban vekaleti gelmeye devam ediyor.
 
Yakın bir zaman önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve birçok Bakandan kurban vekaletini Kızılay için alan Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, vekalet alma trafiğini sürdürdü. Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte siyasileri ve bürokratları ziyaret ederek kurban vekaletlerini alan Kınık, Kızılay’a duyulan güvenden dolayı teşekkür etti.
 
Genel Başkan Kınık ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve eski Bakan Mustafa Elitaş’tan kurban vekaleti aldı. TRT Genel Müdürü Şenol Göka da vekaletini Kızılay’a veren isim oldu.
 
Bakan Çağlayan yurtiçi 2, yurtdışı 2 olmak üzere toplam 4 kurban vekaleti verirken, Bakan Bozdağ Somali, Filistin ve Suriye, Göka ise vekaletlerini Somali ve Filistin için verdi.
 
Kurban kampanyasına sanatçı Cenk Eren de destek verdi. Erzincan Milletvekili Serkan Bayram da kurban vekaletini Kızılay’a veren isim oldu.