Haber Arşivi

5 / 0
07/09/2016

İstanbul Şubesi Çocuklara Çifte Bayram Yaşatacak

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi, İstanbul’daki öksüz, yetim, engelli çocuklar ile şehit çocuklarına bayramlık dağıttı. Hediye paketlerinin içinde yaş gruplarına ve cinsiyetlerine göre hazırlanan gömlek, pantolon, t-shirt ve çorap yer aldı.
 
İstanbul Şubesi, ilk olarak 2013 yılında başlattığı ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık hediye etme projesiyle, bu Kurban Bayramı’nda da minikleri yalnız bırakmadı. İstanbul’un 39 ilçesini kapsayan çalışmada, 7-16 yaş aralığındaki bin çocuk, bayramı yeni kıyafetleri ile karşılayacak.
 
Şube Başkanı İlhami Yıldırım, bağışlarıyla Kurban Bayramı’nda da ihtiyaç sahiplerine merhamet ellerini uzatan hayırseverlere teşekkür ederek, “Bu bağışlarla ihtiyaç sahibi çocuklarımıza bayramlıklarını hediye ettik.  Onların yüzünün güldüğünü görmek bize mutluluk veriyor. Bizler bu çalışma ile çocuklarımızın geçmişe dönüp baktıklarında güzel bayramlar hatırlamalarını amaçlıyoruz. Tüm çocukların, çocukluklarını oyun oynayarak geçirebildiği bir dünya temennisi ile herkese hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.  
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ