Karabağlar Şubesi İle Belediyeden Taziye Evi

09/09/2016 Paylaş:   

İzmir’in Karabağlar ilçesinde Belediye ve Türk Kızılayı Karabağlar Şubesi arasında yapılan protokol ile inşa edilen "Refet Bele Taziye Evi, Mescit ve Semt Merkezi" düzenlenen törenle açıldı.
 
Refet Bele Mahallesi’ndeki açılış törenine İzmir Vali Yardımcısı Cemil Özgür Öneği, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi, Ercan Tan, Sebahattin Tezdiğ, Denetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, Konak Şube Başkanı Tekin Akkoyun, Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Açılışta konuşan Selvitopu, Refet Bele Mahallesi’nde yapılan bu projenin mütevazı ama anlamı büyük olduğunu belirterek, "Semt evi, mescit ve taziye evinin bir arada olduğu bir ilk proje. Yapacağı işler çok önemli" dedi.
 
Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç ise milletten aldıkları destekle millet adına çalışmalar yaptıklarını söyledi. Vatandaşın verdiği desteklerin de çok önemli olduğunu belirten Turunç, belediye ve diğer kamu kurumlarıyla birlikte çalışarak böyle güzel eserlerin de ortaya çıktığını sözlerine ekledi.
 
Karabağlar Belediyesi sınırları içerisindeki Refet Bele Mahallesi’nde Türk Kızılayı Derneği mülkiyetindeki yaklaşık 1.100 metrekare inşaat alanına sahip projenin bodrum katında otopark, zemin katında taziye toplantıları ve sosyal faaliyetlerin yapılabileceği çok amaçlı salon, semt evi ve Kızılay ofisi ve birinci katında ise 400 kişilik engelli yurttaşlarında ulaşımını sağlayacak mescit bulunacak.