Gazzeli Ailenin Yüzünü Kızılay Güldürdü

19/09/2016 Paylaş:   

2014 yılında İsrail askerlerinin saldırısında evleri yerle bir olan ve o günden sonra zor günler geçiren aileye Türk Kızılayı yardım elini uzattı. Ailenin tüm ev eşyaları Kızılay tarafından temin edildi.
 
Khaled Huseyin Al Dırdesi, eşi ve iki çocuğuyla birlikte abluka altındaki Gazze’de yaşam mücadelesi veren binlerce aileden biri. Evleri İsrail saldırısında yerle bir olan, sonrasında, çocuklarından birini bakımsızlık nedeniyle kaybeden aile, geriye kalan iki çocuklarıyla birlikte adeta yaşam savaşı vermiş.
 
Gazze Şeridi’ndeki insani yardımlarıyla herkese ulaşmaya çalışan Türk Kızılayı, Kurban Bayramı öncesinde haberdar olduğu aileye yardım elini uzattı. Han Yunus bölgesinde yerel yönetimin kendilerine tahsis ettiği, eşyası olmayan evde yaşayan aileye Kurban Bayramı öncesi sürpriz yapan Kızılay, uzun süredir zor günler geçiren ailenin yüzünü güldürdü.
 
Ev Eşyaları Kızılay’dan
 
Ailenin durumundan haberdar olduktan hemen sonra, ailenin evinde incelemelerde bulunan Kızılay ekibi, hızla mobilya ve beyaz eşya teminini başlattı. Kurban Bayramı öncesi eşya teminini tamamlayan Kızılay, ailenin bayram sabahını yeni eşyalarıyla karşılamasını sağladı.
 
Ailenin bu mutlu gününe Kızılay yöneticileri de ortak oldu. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Murat Ellialtı, Bolu Şube Başkanı Abdullah Danışman, Şaphane Şube Başkanı İbrahim Tokyay ve Delegasyon Başkanı Sinan Derindere aileyi ziyaret ederek, iyi dileklerde bulundu.
 
Hüseyin Can, uzun yıllardır Gazze’de insani yardım operasyonu yürütüldüğünü, çok önemli işlere imza atıldığını, son dönemde Türkiye’den gönderilen yardımların tüm Gazze halkına ihtiyacı ölçüsünde dağıtıldığını söyleyerek, Khaled Huseyin Al Dırdesi ve ailesinin yaşam şartlarını iyileştirmek adına yapılan çalışmanın da önemli olduğunu dile getirdi. Can, aileye yeni evlerinde mutlu bir yaşam diledi.
 
Kızılay’ın yardımını hayatları boyunca unutmayacaklarını söyleyen baba Khaled Huseyin, Kızılay sayesinde, daha onurlu bir yaşam süreceklerini vurgulayarak, Türk halkına, Gazze’ye desteğini sürdürdüğü için teşekkür etti.
 
Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Murat Ellialtı ise, çocuklarının Gazzeli çocuklar ve kadınlar için Türkiye’den gönderdiği hediyeleri aile üyelerine teslim etti.