Turkcell'den Suriyeliler İçin “Merhaba Umut” Uygulaması

23/09/2016 Paylaş:   

Türkçe-Arapça temel dil eğitimi ve bazı pratik bilgiler sunmak üzere "Merhaba Umut" adlı mobil uygulamayı geliştiren iletişim devi Turkcell, uygulamanın ilk pratiğini, Suriyelilere hizmet veren Türk Kızılayı İstanbul Sultanbeyli Toplum Merkezi’nde yaptı.
 
Geçici koruma altındaki Suriyelilere verilen hizmetlere bir yenisini ekleyen Turkcell, bu kez de "Merhaba Umut" mobil uygulamasıyla tüm operatörlerin Suriyeli vatandaşlara hizmet vermesine imkan sağlayacak. Turkcell Akademi'nin geliştirdiği, dünyada bir ilk olan uygulama sayesinde, anadili Arapça olan kullanıcılar, Türkçede en çok kullanılan kelime ve ifadeleri hem sesli hem de yazılı olarak öğrenebilecekler. Kullanıcılar dil öğrenmenin yanı sıra, Türkçe-Arapça ve Arapça-Türkçe anında sesli tercümeden de faydalanabilecekler.
 
Günlük hayatı kolaylaştıran kritik bilgilere ve sık sorulan soruların cevaplarına erişim imkanı sunan uygulamanın özellikleri arasında kayıt işlemlerinin nasıl yapılacağı, sağlık hizmetlerine nasıl ulaşılacağı ve en yakın hizmet noktalarını bulmaya yardımcı lokasyon bazlı hizmetler de bulunuyor. Kullanıcılar, tek tuşla Turkcell'in Arapça çağrı merkezini de arayabilecek.