Haber Arşivi

5 / 0
23/09/2016

Doğu Karadeniz’deki Selzedelere Yardım

Trabzon, Giresun ve Rize’de etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle medyana gelen selden etkilenen vatandaşların yardımına Kızılay ekipleri yetişti. Özellikle içme suyuna ihtiyaç duyan selzede vatandaşlara ilk etapta su ve gıda malzemesi yardımı yapıldı.
 
Doğu Karadeniz bölgesinde etkili olan yağışlar Trabzon’un Beşikdüzü ilçesi, Giresun’un Görele ve Eynesil ilçeleri ve Rize’deki aşırı yağmurlar sebebiyle meydana gelen su baskınlarından vatandaşlar olumsuz etkilendi. Kuzeydoğu Anadolu Bölge Afet Yönetim Merkezi (Erzurum) ile Trabzon Yerel Afet Yönetim Merkezi’nden harekete geçen Kızılay ekipleri, selden en çok etkilenen bölgelere kısa zamanda ulaştı. Kızılay ekipleri tarafından hazırlanan içme suyu, kek, çorba, ekmek ve çay ise selden etkilenen vatandaşlara dağıtıldı.
 
Hazırlıklarını tamamlayan ve bölgedeki ihtiyaç tespit çalışmalarını sürdüren Kızılay ekipleri, gelişmeleri yakından takip ediyor.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ