Batman Şubesi’nden Savaşın Engelli Bıraktığı Suriyelilere Tekerlekli Sandalye

28/10/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı Batman Şubesi, Suriye'deki iç savaşta yaralanarak engelli duruma gelen sığınmacılara tekerlekli sandalye dağıttı.
 
Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak sığındıkları Batman'da Suriyeli ailelere gıda yardımını sürdüren Türk Kızılayı tarafından, bu kez de atılan bombalardan dolayı bedensel engelli olarak yaşamına devam eden 100 sığınmacıya tekerlekli sandalye dağıtıldı. Göç İdaresi Batman İl Müdürlüğü bahçesinde tekerlekli sandalyeleri sığınmacılara dağıtan Türk Kızılayı Batman Şube Başkanı Ali Tezdiğ, ülkelerindeki iç savaştan kaçmak zorunda kalan Suriyelilerin her ihtiyacının karşılandığını söyledi.
 
Dağıtılan sandalyelerle, savaş nedeniyle bedensel engeli bulunan sığınmacıların yaşamını kolaylaştırmak istediklerine işaret eden Tezdiğ, “Suriye'deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan 3 milyon sığınmacının 30 bine yakını ilimizde yaşamaktadır. Umarım tekerlekli sandalyeler bedensel engelli sığınmacıları bir nebze de olsa rahatlatır” dedi. Tezdiğ, Kızılay olarak dün ve bugün olduğu gibi yarın da sığınmacıların yaralarını sarmaya devam edeceklerini bildirdi.